Eca kombi kapalı konumda petekler neden ısınıyor

28 Oca. 24

ECA Kombi Kapalı Konumda Petekler Isınıyor

ECA Kombi kapalıyken petekler ısınıyor sorunu yaşıyorsanız bu durumun birçok sebebi olabilir. İstanbul geneli ECA Kombi servisi taleplerinizde 7/24 güvenilir kurumsal hizmet garantisi sunmaktayız. Eca kombi Peteklerin yaz konumundayken ısınmasının nedenleri aşağıda belirtilmiştir;

Üç yollu vana,

Anakart,

Ntc sensör

gibi ECA kombi parçaların zarar görmüş olması olabilir. Kombide petek konumu kapalı olduğu halde petekleriniz ısınıyorsa eğer büyük ihtimalle bunun sebebi üç yollu vananın hasarlı olmasıdır. Çünkü üç yollu vananın görevi kombi içerisindeki sıcak suyu kalorifer ile birbirinden ayırmaktır.

Net tespitin yapılması ve sorunun çözümlenmesi için 444 5 201 numaralı ECA kombi servisi iletişim numarası ile ulaşabilirsiniz.

ECA Kombi Kapalıyken Petekler Isınıyor?

  • Kombinin sensörü arıza yapmış olabilir. Ntc sensör ismiyle de bilinir. Bütün kombilerde sıcak su için ayrı ve kaloriferler için ayrı ayrı sensörler bulunur. Bu parçaların arıza yapmış olması durumunda petekler kombi kapalı olmasına rağmen ısınır.
  • Beyin görevi yapan kombinin Anakartı hasarlanmış olabilir. ECA Servis tarafından tamiri veya değişimi yapılmalıdır.
  • Kombinin vazgeçilmez parçası olan üç yollu vana bozulmuş olabilir. Üç yollu vana kombinin içindeki sıcak suyu ile kaloriferleri birbirinden ayıran en önemli parçadır.

Peteklerin kapalı olmasına rağmen petekler ısınıyorsa ECA Kombi servis tarafından yardım alınmalıdır. Parça tamiri veya değişimi yapılarak sorun çözülür.

Ayrıca Eca kombi arıza kodu veriyor ise ECA kombi arıza hata kodları sayfamızı inceleyebilirsiniz.