Eca kombi de su akıtma arızası

24 May. 19

Eca Kombi Su Akıtma Arızası

Eca Kombi Su Akıtma Sorunu

Eca Kombi Su Akıtma Sorunu

Kombiler hemen hemen her yer de kullanılan ısıtma ve sıcak su için tercih edilen konfor sistemlerinden birisidir. Kışın evimizi iş yerimizi yani kısacası yaşam alanlarımızı ısıtmak için kullandığımız sistemlerdir. Kombilerin arızalanması çeşitli şekillerde olabilir.

Kombiniz de su akıtma sorunu ile karşılaşıyorsanız bunun bir çok sebebi olabilir.

Yaşanılan eca kombi su akıtıyor arızası dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biriside suyun nereden geldiğidir.

Eca Kombi Su Akıtıyor Arızası Neden Kaynaklanır?

Su akıntısı sorunlarında yüksek oran da emniyet ventilinden su gelmesi kaynaklanmaktadır. Tabi ki Bu her zaman için emniyet ventilin de sorun olduğu anlamına gelmez.

Bir kombi su akıtıyor ise parçalarında; kırılma, çatlama ve delinme söz konusu olabilir. Birçok parçada sorun olabilme durumu olduğu için kesinlikle yerinde görmek ve arızayı tespit etmek gerekmektedir.

Bu parçalar emniyet ventili , plaka Eşanjör, Ana Eşanjör, Doldurma musluğu, Genleşme tankı, Hava Prujörü , Pompa su akıtmasına neden olan mekaniksel parçalardır. Eca Kombi Cihazında bazende kendiliğinde su basıncı su seviyesi yükselir ve su akıtmaya neden olur bu gibi durumda Genleşme tank havası düşmüş eksikdir basıncı yapılması gerekir.

Eca Kombi Su Akıtıyor Sorunu ‘nda Ne Yapılmalı?

Eca Kombi su akıtma sorunu yaşandığı bu gibi durumda öncelikle doldurma musluğu açık kalmış mı kontrol edilmeli…
Doldurma musluğu açık kalmışsa kapatılmalı,
Doldurma musluğu kapalı durumda ise herhangi bir müdahale edilmemelidir.
Eca Kombi su akıtıyor ise kombide arızalı Mekaniksel parçalardan kaynaklıdır.

Eca kombi bakımı yapılmadığı durumlarda da kombilerde farklı arızalar ile karşılaşılmaktadır her sene düzenli eca kombi bakımı yapılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Eca kombi bakımı için eca kombi bakımı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eca kombi servisi talebiniz için eca servisi çağrı merkezimizi 7 gün boyunca arayabilir eca servisi kaydı oluşturabilirsiniz. Eca servisi için 444 54 37 çağrı merkezimizden kayıt oluşturabilirsiniz…

Eca kombi su akıtıyor blog yazımız için Eca kombi servisi blogger bağlantımızdan makalemize ulaşabilirsiniz.