Eca Kombi arıza kodları

22 May. 21

Eca Proteus Kombi Arıza Kodları

Hata / Arıza KoduHata TipiMuhtemel Hata Nedeni
 Eca Kombi çalışmıyor iseL3 ikaz lambası yanıp sönmüyorCihaza Elektrik gelmiyordur.
Alev Yok KilitlenmesiL3 ikaz lambası yanıp söndükten bir müddet sonra L4 ikaz lambası sürekli yanarak eca kombi hata konumuna geçiyor.Elektronik ateşleme gerçekleşmemiştir. 5 ateşleme denemesinin ardından brülörde alev oluşmadığında meydana gelir.
Merkezi ısıtma devresi sensörü arızasıL3 ikaz lambası hızlı yanıp sönüyor, L4 ikaz lambası sürekli yanıyor.Eğer merkezi ısıtma sensörü normal çalışma aralığının dışına çıkarsa ve bu durum 10 sn. ‘den fazla sürer ise sistem bloke olur.
Sıcak kullanma suyu sensörü arızasıL6 ikaz lambası hızlı yanıp sönüyor, L4 ikaz lambası sürekli yanıyor.Eğer sıcak kullanım suyu sensörü normal çalışma aralığının dışına çıkarsa ve bu durum 10 sn. ‘den fazla sürer ise sistem bloke olur.
 Aşırı sıcaklık kilitlenmesiL4 ikaz lambası hızlı yanıp sönüyorAşırı sıcaklık termostatı (limit termostat) açıldığında aşırı sıcaklık kilitlenmesi meydana gelir.
Diferansiyel hava basınç anahtarı uyarısı  (hermetik kombilerde)L7 ikaz lambası hızlı yanıp sönüyor, L4 ikaz lambası sürekli yanıyor.Baca çekişinde problem olduğunda meydana gelir.
 Düşük su basıncı uyarısıL6 ve L7 ikaz lambaları hızlı yanıp sönüyor, L4 ikaz lambası sürekli yanıyor.Su basınç anahtarı cihazınız için sakıncalı düşük su basıncı algılandığında sistem bloke olur.
Anakart iletişim kesintisi uyarısıTüm Led’ler hızlı yanıp sönüyor.Eca Kombi Servisi için çağrı merkezimizi arayınız…
Diğer anakart arızalarıL3,L6,L7 Sürekli yanıyor. L4 hızlı yanıp sönüyor.Eca Kombi Servisi için çağrı merkezimizi arayınız…

Eca Proteus Kombi Ekranı

  • 1 Numara : On / Off (Açma / Kapama) düğmesidir.
  • 2 Numara : L3, L4, L6 ve L7 gösterge paneli (ikaz lambaları)
  • 3 Numara : Yaz / Kış konum seçme ve kalorifer sıcaklık ayar düğmesi
  • 4 Numara : Sıcak su ayar düğmesi
  • 5 Numara : Reset / Servis / Bacacı butonları
  • 6 Numara : Termomanometre (ayrıntılı basınç göstergesi)
  • 7 Numara : Program saati (opsiyonel)