Eca kombi kırmızı ışık neden yanar

12 May. 23

Eca Kombi Kırmızı Işık Neden Yanar ?

En çok karşılaşılan durumlardan birisi de Eca Kombi Kırmızı Işık yanmasıdır. Kullanıcılarımızın ECA kombi kırmızı ışık neden yanar sorularına detaylarıyla değineceğiz. Çünkü kullanıcılarımızın her sorularına yanıt vermek ve Memnuniyetleri bizler için çok değerlidir.

Eca kombi kırmızı ışık yanmasının farklı sebepleri olabilir. Bunlar nelerdir;

Eca Kombi Su Basıncı Düştüyse Kırmızı Işık Uyarısı Verir !

Eğer ECA Kombi kırmızı ışık yanıyor ise ilk yapmanız gereken kombinizin su barı kaç kontrol etmenizdir. Eca kombi su barı 1,5 ila 2 arası olmalıdır. Kombinizin su barı düşük mü? o zaman Eca kombi su dolumu yapmalısınız. Eca kombi su dolumu nasıl yapılır bilgi için Eca kombi su dolumu nasıl yapılır sayfamızı inceleyebilirsiniz. Kombinizin su barı ideal aralıkta ise bunun yanı sıra diğer durumları kontrol etmelisiniz. Peki diğer olasılıklar nelerdir aşağıda yer almaktadır.

Eca Kombi Doğalgaz Gelmemesi Sonucu Kırmızı Işık Arızası Verir !

Eca kombi kırmızı ışık yanıp sönüyor yada kırmızı ışık sabit yanıyor ise bu bir arızadır. Kombinizin su basıncını kontrol ettiniz ve ideal aralıkta ise sonraki kontrol edilmesi gereken Gaz ‘dır. Eca kombi kırmızı ışık arızası kombiye gaz gelmediğinde de verir. Öncelikle yapmanız gereken daireye Gaz geliyor mu Ocakta gaz var mı ? Daire de gaz var ise Kombinizin vanasını kontrol ediniz vana açık konumunda olmalıdır. Bu aşamaya kadar her şey belirtildiği gibi ama kırmızı ışık yanıyorsa Eca kombi RESET işlemi yapılmalıdır. Reset işlemi için Eca kombi nasıl resetlenir bilgi için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Eca Kombi Elektronik Kart Arızalı ise Kırmızı Işık Arızası Verir !

Eca kombi reset işlemi yapıldı ve hala Eca kombi kırmızı ışık yanıyorsa dolayısı ile kombinizin elektronik kartı arızalı olma durumu vardır. Kısaca söyleyecek olursak Teknik servis tarafından kontrol sağlanmalıdır.

Eca kombi servisi talepleriniz için İstanbul geneli Çağrı Merkezimize 444 5 201 numaramızdan ulaşabilirsiniz…